Po studiach i tak nie ma pracy

Wielu ludzi nie idzie na studia tylko dlatego, że ciągle słyszą o tym, że po studiach i tak nie ma pracy, że i tak nie będzie się więcej zarabiało. Jest to naprawdę bardzo mylne stwierdzenie. Bo jeśli chce się pracować, to można. Jeśli nie ma się jakiś specjalnych wymagań to każdą pracę jest się w stanie znaleźć. Oczywiście praca będzie dla tych, którzy nie oczekują nie wiadomo czego na początek. Wiadomo, że pierwsza praca, albo początki nie będą dobrze płatne. Trzeba od czegoś przecież zacząć. Trzeba jakoś nabrać doświadczenia. Praca jest i dla osób bo zwykłej szkole i dla osób z wyższym wykształceniem. Nie wolno słuchać takich komentarzy. Nie można rezygnować ze studiów tylko dlatego, że ktoś tak powiedział. Praca jest dla tego, kto chce pracować. I jakąkolwiek jest się w stanie znaleźć zawsze. Wiadomo, że na początek nie musi to być nic wielkiego. Ważne, że się staramy i że próbujemy coś osiągnąć. Warto szukać i próbować, a każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba pierw sprawdzić, a potem wierzyć różnym komentarzom.

Komentarze są zamknięte.

Nauka języków
    Dziś już bardzo duża część dzieci w wieku przedszkolnym podejmuje naukę języków obcych. Dominuje oczywiście język angielski. Jak to zwykle bywa, zdania na temat zasadności tak wczesnej edukacji językowej są podzielone. Zwolennicy nauczania języków obcych sugerują, iż umysł tak małych dzieci jest bardzo chłonny a zapoznawanie z językiem obcym w formie zabawy i osłuchania, będzie procentował w przyszłości łatwiejszym przyswajaniem języków obcych. Przeciwnicy z kolei uważają zapisywanie małych dzieci na zajęcia z języka obcego za snobizm i stratę pieniędzy. Co do jednego jednak nie może być wątpliwości. W dzisiejszych czasach, gdy granice są otwarte, turystyka zagraniczna oraz praca za granicą stały się tak powszechne, osoby nie znające przynajmniej jednego języka obcego mogą czuć się gorsze. Dodatkowym argumentem przemawiającym za koniecznością nauki, zwłaszcza języka angielskiego jest Internet. To tu można znaleźć wszelkie potrzebne informacje, wiele z niech jednak jest w języku angielskim. Coraz bardziej powszechna, zwłaszcza wśród młodych ludzi, jest nauka języków obcych za pośrednictwem Internetu. Można w ten sposób nie tylko uczyć się w dowolnym czasie i tempie dostosowanym do własnych możliwości, ale również nawiązywać kontakty z rodzimymi użytkownikami danego języka. Posługiwanie się językiem obcym to jednak nie tylko nauka słówek i gramatyki. To przede wszystkim przełamanie oporów, strachu i nieśmiałości. Początkowo nie jest to łatwe, bowiem wydaje się, że ktoś nas nie zrozumie, albo że samemu nie zrozumie się tego, co ktoś mówi. Strach przed ośmieszeniem się też utrudnia rozpoczęcie rozmowy. Dlatego tak ważne jest w nauce języka obcego mówienie, rozmawianie. Najlepiej jeśli rozmawia się z osobą, którą się widzi. Rozmowa w języku obcym przez telefon, sprawiać może niejednokrotnie trudności nawet osobom biegle władającym danym językiem. Nieważne więc w jakim wieku zaczyna się człowiek uczyć. Ważne natomiast, aby chciał się nauczyć dla siebie.